Medicamente fără rețetă

În magazinul online Pilulka.ro găseşti o serie de medicamente OTC (Over the Counter), pe care le poţi lua fără prescripţie medicală şi cate te vor ajuta să calmezi disconfortul provocat de anumite probleme de sănătate. Dacă ai dureri, probleme intest...
Arată toate informațiile

În magazinul online Pilulka.ro găseşti o serie de medicamente OTC (Over the Counter), pe care le poţi lua fără prescripţie medicală şi cate te vor ajuta să calmezi disconfortul provocat de anumite probleme de sănătate. Dacă ai dureri, probleme intestinale sau suferi de reacţii alergice, medicamentele şi preparatele din această categorie te ajută să te linişteşti. Printre cele mai comune medicamente OTC din magazinul online Pilulka.ro amintim o gamă largă de produse anti-micotice, unguente şi supozitoare împotriva hemoroizilor, dar şi medicamente eficiente împotriva leziunilor ş vânătăilor minore.
Tot de aici poţi cumpăra medicamente homeopatice şi suplimente care să trateze deficienţele nutriţionale.
Pentru copii găsești o secţiune separată dedicată alimentaţiei şi medicamentelor de care au nevoie.

Fiterman Pharma, Proposept, 20cpr pentru supt

Combinatie unica de uleiuri esentiale si extracte naturale standardizate si vitamina C, care ajuta la eliberarea cailor respiratorii si la mentinerea sanatatii sistemului respirator.

5+ buc în stoc
13.04 Lei

Coldrex Sinus Extra 500mg/3mg/50mg, Perrigo, 20 comprimate

Medicament fara prescriptie medicala, pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei, 20 comprimate, Coldrex Sinus Extra.

4 buc în stoc
17.91 Lei
Expiration date: 31. 5. 2023

PANADOL RAPID 500MG * 12CPR FILM

Este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată. Panadol Rapid calmează rapid şi eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinţi, inclusiv cele apărute după efectuarea unor proceduri stomatologice/extracţii dentare, durerile musculare, durerile menstruale, nevralgiile, durerile articulare - inclusiv cele din osteoartrită şi boli reumatice, durerile în gât, febra şi durerea postvaccinală.

5+ buc în stoc
6.88 Lei

Advil Ultra Forte 400mg, GSK, 10cps moi

Advil Ultra Forte 400 mg capsule moi contine ibuprofen, o substanta activa care se incadreaza in categoria grupului de medicamente antiinflamatoare nesteroidiene, care au rolul de scadere a febrei si inflamatiei si de ameliorare a durerii.

5+ buc în stoc
20.92 Lei

Acid Acetilsalicilic 500 mg, Odeon Richter, 30cpr

Acid acetilsalicilic Richter 500 mg comprimate este indicat pentru tratamentul simptomatic al febrei si al durerilor de intensitate slaba si moderata.

5+ buc în stoc
6.72 Lei

MYO INOSITOL 750mg, Cosmo Pharm, 30 cps veg

Sanatate ovariana, echilibru hormonal, fertilitate. Normalizarea glicemiei si a insulinei.

5+ buc în stoc
16 Lei
Gift: CADOU un flacon de Imunostim/ 30 tb

Xylo nasal 1mg/ml- picături nazale, Rompharm, 10 ml

Xilometazolina aplicata topic este indicata ca decongestionant nazal in: rinite alergice sau vasomotorii, sinuzite, coriza (guturai), otite medii catarale asociate cu coriza (guturaiul), rino-faringite. De asemenea, Xylo-nasal este utilizat pentru facilitarea rinoscopiei.

5+ buc în stoc
6.5 Lei

Glicerina boraxata, 25g, Vitalia Pharma

Se recomanda a fi utilizat ca antimicrobian si antimicotic in tratamentul impotriva aftelor. Compozitie: Glicerina, borax de uz extern antiseptic bucal.

5+ buc în stoc
4.35 Lei

Bromhexin 8 mg, Helcor, 20 cpr

Fluidifiant al secretiilor bronsice in cursul afectiunilor bronho-pulmonare acute si cronice, insotite de secretii vascoase: bronsita acuta, bronsita cronica, traheobronsita, acutizarile bronhopneumopatiei cronice obstructive, bronsiectazii.

5+ buc în stoc
5.94 Lei

FLEXIMOBIL COLAGEN BOOST x 30 pl

Fleximobil® Colagen Boost plicuri este un supliment alimentar ce sustine regenerarea naturala a cartilajelor articulare, mentinand sanatatea si flexibilitatea articulatiilor si tendoanelor.

5+ buc în stoc
86.6 Lei
Gift: Comandă 1 x FLEXIMOBIL COLAGEN BOOST si primesti 1 x Fleximobil Hot Gel 45 gr

Rivanol 0,1% spray, Adya, 200ml

Rivanol 0.1% spray Adya Green Pharma este un produs cu proprietăți antiseptice și dezinfectante cu aplicabilitate la nivel topic, destinat exclusiv uzului extern, produs prevăzut cu pulverizator pentru usurința utilizării.

5+ buc în stoc
7.81 Lei

Humana,electrolit de banane 2 plicuri X6.5g

• pentru copii de peste 1 an si adulti • pentru rehidratare orala rapida si eficienta

5+ buc în stoc
6.54 Lei

Mentosane Dills digestive, 24 cpr

Dills este un adjuvant digestiv cu efect carminativ si colagog, care creste motilitatea tractului digestiv.

5+ buc în stoc
14.74 Lei

Ibusinus 200mg/ 30 mg, Solacium, 20 cpr

Decongestive nazale de uz sistemic, simpatomimetice, pseudoefedrina in combinatii, codul ATC: R01BA52.

5+ buc în stoc
17.62 Lei

Albastru de metilen 1%, Adya, 25ml

Acțiune: Analgezic, antiseptic. Indicații: Diverse acțiuni dermatologice, stomatite, ulcerații, infecții ale tegumentelor.

5+ buc în stoc
3.84 Lei

ALOPEXY SPRAY 50MG/ML SOL CUT FL*60ML

se recomanda pentru tratamentul alopeciei androgenice (caderea excesiva a parului) la barbati, de intensitate moderata.

5+ buc în stoc
96.44 Lei

Revigrip Sinus, Solacium, 20 cpr

Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

5+ buc în stoc
11.02 Lei

Paracetamol pentru copii 125mg, 6 supozitoare, Antibiotice SA

Este folosit pentru a reduce durerile de intensitate usoara sau moderata si febra.

5+ buc în stoc
8.79 Lei

Fasconal, Gedeon, 20 cpr

Fasconal este un analgezic utilizat pentru tratamentul simptomatic de scurta durata al durerilor de intensitate moderata pana la severa, cu diferite localizari: dureri de cap, migrena, nevralgii, mialgii, artralgii, dureri dentare sau in sfera ORL, dismenoree si tratamentul starilor febrile.

5+ buc în stoc
11 Lei

AMBROXOL sirop X 100 ml

AMBROXOL EGIS SIROP este indicat ca terapie secretolitică: în afecţiuni bronhopulmonare cronice asociate cu secreţie anormală de mucus şi afectare a transportului mucusului; în afecţiuni bronşice acute şi episoade acute ale bronhopneumopatiei cronice; astm bronşic, bronşiectazie, sinuzite. De asemenea, AMBROXOL EGIS SIROP este indicat pre- şi post-operator în afecţiunile cu risc de complicaţii pulmonare.

1 buc în stoc
12.73 Lei

Apă oxigenată 3%, Adya Green Pharma, 200 ml

Apa oxigenată 3% Adya Green Pharma este o soluție de uz extern, dezinfectant de uz general, cu acțiune antiseptică locală.

4 buc în stoc
3.9 Lei

Slavia Pharm Vitosept cu lamaie 20 comprimate

Vitosept cu lămâie este un supliment alimentar care contribuei la metabolismul energetic normal la nivelul întregului organism.

5+ buc în stoc
11.34 Lei

Prosinus 500mg/30mg, Fiterman, 20 comprimate filmate

Tratează simptome de răceală și gripă și desfundă nasul!

5+ buc în stoc
7.94 Lei

Crema AUR DERM - Propolis, LaurMed 30 ml

Indicații: Pentru majoritatea bolilor de piele În arsuri de gradul ll și III Suprimă durerea Cicatrizează fără urme dermatoze de orice fel, acneea, pete, ciuperci, herpes, tonic capilar, alergii, zona zoster, psoriazis. Administrare: uz extern se aplică pe zona epidermei afectate de 2-3 ori pe zi.

5+ buc în stoc
16.56 Lei

Sindolor Gel, Fiterman, 170 g

Este indicat în tratamentul afecțiunilor inflamatorii sau posttraumatice ale articulațiilor și țesuturilor moi, luxațiilor, entorselor, contuziilor, întinderilor musculare, afecțiunilor meniscului, tenosinovițelor, contracturilor, hematoamelor.

5+ buc în stoc
41.87 Lei

Propolis C răceală și gripă pentru copii, 8 plicuri

Propolis C Răceală și Gripă Kids 8 plicuri ajută organismul în lupta cu răceala și gripă.

5+ buc în stoc
11.84 Lei

Violet de gentiana 1%, Adya, 25ml

Violet de gențiană 1% Adya Green Pharma este o soluție de uz extern destinată utilizaăii locale pentru efectul dezinfectant.

3 buc în stoc
5.84 Lei

COLDREX JUNIOR X 16 compr.film.

Coldrex Junior conţine paracetamol. Nu se va administra concomitent cu alte medicamente care conţin paracetamol.

5+ buc în stoc
22.54 Lei

Humana,Electrolit de fenicul 2plicuri X6.5

Indicat pentru copii nou nascuti, cât și pentru rehidratare orala rapida si eficienta.

5+ buc în stoc
6.54 Lei

Santaderm Unguent emolient cu Sulf 10%, Vitalia, 30 ml

Santaderm Unguent cu Sulf este produs pentru refacerea țesuturilor cutanate deteriorate, cu efect antiinflamator și cicatrizant. Protejează și întreține aspectul sănătos al pielii.

5+ buc în stoc
11.44 Lei

Dicarbocalm, Zentiva, 30cpr masticabile

Medicamentul se recomanda in tratamentul simptomatic al manifestarilor dureroase din afectiunile eso-gastro-duodenale care evolueaza cu hiperaciditate.

5+ buc în stoc
20.57 Lei

Ambroxol 15 mg/ 5 ml, Rompharm, 100 ml

Ambroxol Rompharm este un medicament mucolitic care ajută mucusul să devină mai fluid şi astfel poate fi eliminat mai uşor prin tuse.

5+ buc în stoc
7.73 Lei

Ibuvalen Duo 200 mg/12,8 mg, Polisano, 20 comprimate filmate

Ibuvalen Duo (conţine codeină) poate fi utilizat o perioadă scurtă de timp la pacienții cu vârsta de peste 12 ani, pentru ameliorarea durerilor moderate, care nu sunt ameliorate de alte analgezice, cum sunt paracetamolul, acidul acetilsalicilic sau ibuprofenul, administrate singure, aşa cum sunt:  Migrena, cefaleea, nevralgia;  Durerea menstruală, dentară, durerea de spate, reumatică şi musculară. Ibuvalen Duo poate fi utilizat pentru reducerea febrei și a simptomelor din răceală și gripă.

5+ buc în stoc
18.3 Lei

Alcool Camforat 10%, Adya, 50ml

Soluţie de uz extern Revulsiv Compoziţie Camfor 10 g/100 ml; Alcool etilic de 96o ; Apă distilată ad. până la 100 ml

1 buc în stoc
9.83 Lei

Alopexy 20mg/ml, solutie cutanata 2%

Alopexy solutie cutanata se recomanda in cazul caderii moderate a parului la adulti, barbati sau femei, favorizand cresterea parului.

5+ buc în stoc
72.82 Lei

UNGUENT CU SULF 10% 25ML

Recomandat în tratamentul scabiei, al acneei și altor infecții ale pielii (dermatite, intertrigo, impetigo, piodermite, candidoze).

5+ buc în stoc
9.56 Lei
Mergi sus