Fervex Adulti, Bristol-Myers Squibb, 8plicuri

Fervex Adulti, Bristol-Myers Squibb, 8plicuri

Din păcate acest produs nu este disponibil
Retur Gratuit În 14 de zile
Armo
Trusted
Lets Encrypt
Mastercard
Visa

Îți recomandam aceste produse alternative

Vezi și în categorii similare

Fii primul care lasă un review acestui produs.

Compoziţie

1 plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg şi maleat de feniramină 25 mg şi excipienţi: zahăr, acid citric anhidru, gumă arabică, zaharină sodică, aromă Antilles 87,5748 (ulei de lămâie, ulei de scorţişoară, extract de concentrat de rom, extract de vanilie, balsam de Peru, rezina benzoe, maltodextrina, guma arabică, glucoză, dioxid de siliciu (E551), butilhidroxianisol (E320), butilhidroxitoluen (E321)).

Grupa farmacoterapeutică: analgezice antipiretice; anilide; combinaţii.

EAN: 3585550035063
Brand: BRISTOL-MYERS SQUIBB
Cod CIM: W44146001
Numele original: FERVEX ADULTI X 8 plicuri
Ultima actualizare a paginii: 13.3.2020 06:08
În stoc furnizor În stoc furnizor

Ambalaj

Cutie cu 6 plicuri a câte 13,1 g granule pentru soluţie orală.

Cutie cu 8 plicuri a câte 13,1 g granule pentru soluţie orală.

Indicaţii terapeutice

Tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale (pentru ameliorarea strănutului, secreţiei nazale apoase, inflamaţiei mucoaselor nazală şi sinusală, febrei, durerilor de cap şi musculare).

Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar în cazul apariţiei infecţiilor bacteriene.

Indicații terapeutice

- tratamentul cu antibiotice poate fi necesar în cazul apariţiei infecţiilor bacteriene;

- tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, cefaleei şi durerilor musculare).

Contraindicații

- dacă prezentați hipersensibilitate la fenacetină, paracetamol sau alte antiinflamatoare; hipersensibilitate la feniramină sau alte antihistaminice; hipersensibilitate la oricare dintre excipienţii produsului;

EAN: 3585550035063
Brand: BRISTOL-MYERS SQUIBB
Cod CIM: W44146001
Numele original: FERVEX ADULTI X 8 plicuri
Ultima actualizare a paginii: 13.3.2020 06:08
În stoc furnizor În stoc furnizor