Durere în gât (52 produse)

Product image

Paracetamol 500mg, Zentiva, 20cpr

Paracetamol Zentiva este indicat în tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară până la moderată, cu diferite localizări (dureri de cap, dureri în gât, dureri de dinţi, dureri asociate răcelii şi gripei, dureri ale muşchilor sau articulaţiilor sau în caz de menstruaţie dureroasă) şi tratamentul simptomatic al febrei.

5+ buc în stoc
450 Lei
Product image

Parasinus, GSK, 20cpr

PARASINUS este un decongestionant nazal de uz sistemic PARASINUS este indicat în: - profilaxia şi tratamentul rinitelor alergice şi vasomotorii şi pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, cefaleei şi durerilor musculare).

5+ buc în stoc
15 Lei
Product image

Ibuvalen Duo 200 mg/12,8 mg, Polisano, 20 comprimate filmate

Ibuvalen Duo (conţine codeină) poate fi utilizat o perioadă scurtă de timp la pacienții cu vârsta de peste 12 ani, pentru ameliorarea durerilor moderate, care nu sunt ameliorate de alte analgezice, cum sunt paracetamolul, acidul acetilsalicilic sau ibuprofenul, administrate singure, aşa cum sunt:  Migrena, cefaleea, nevralgia;  Durerea menstruală, dentară, durerea de spate, reumatică şi musculară. Ibuvalen Duo poate fi utilizat pentru reducerea febrei și a simptomelor din răceală și gripă.

5+ buc în stoc
1886 Lei
Product image

Ibuvalen 400mg, Polisano, 10 capsule

Ibuvalen 400 mg este utilizat pentru a calma durerile uşoare până la moderate, cum sunt durerea de cap, incluzând migrena, durerea de dinţi, durerea menstruală şi pentru a reduce febra. Medicamentul poate fi utilizat de către adulţii şi adolescenţii (cu vârsta de 12 ani şi peste), cu greutatea de cel puţin 40 kg

2 buc în stoc
1388 Lei
Product image

Nurofen Express Forte 400mg, Reckitt Benckiser, 20cps

Nurofen Express Forte se utilizează la adulţi şi adolescenţi cu greutate corporală mai mare de 40 kg (cu vârsta de 12 ani şi peste) pentru tratamentul simptomatic de scurtă durată al: • durerilor uşoare până la moderate, cum sunt durerile de cap, durerile menstruale, durerile dentare; • febrei şi durerii asociate cu răceala obişnuită.

5+ buc în stoc
3297 Lei
Product image

Nurofen forte 400mg-drj x 12-Reckit

Nurofen Forte este utilizat pentru a calma durerile uşoare până la moderate, cum sunt durerea de cap, incluzând migrena, durerea de dinţi, durerea menstruală şi a reduce febra.

5+ buc în stoc
1720 Lei
Product image

Nurofen Express Forte 400mg, Reckitt Benckiser, 10cps

Nurofen Express Forte se utilizează la adulţi şi adolescenţi cu greutate corporală mai mare de 40 kg (cu vârsta de 12 ani şi peste) pentru tratamentul simptomatic de scurtă durată al: • durerilor uşoare până la moderate, cum sunt durerile de cap, durerile menstruale, durerile dentare; • febrei şi durerii asociate cu răceala obişnuită.

5+ buc în stoc
1987 Lei
Product image

Nurofen Forte 400mg, 24drajeuri

Nurofen Forte este utilizat pentru a calma durerile uşoare până la moderate, cum sunt durerea de cap, incluzând migrena, durerea de dinţi, durerea menstruală şi a reduce febra.

5+ buc în stoc
2972 Lei
Product image

Theraflu Extra raceala si gripa - lamaie, Gsk, 10 plicuri

5+ buc în stoc
3756 Lei
Product image

Herbitussin® Tuse şi Durere în Gât, USP, 12 comprimate

Herbitussin® Tuse şi Durere în Gât - o formulă complexă cu ingrediente naturale atent selecţionate pentru calmarea durerii în gât şi a tusei.

5+ buc în stoc
1763 Lei
Product image

Nurofen Immedia Ultra, Reckitt Benckiser, 24 drajeuri

Nurofen Immedia Ultra 400 mg drajeuri este conceput pentru calmarea simptomatică a durerilor uşoare până la moderate, cum sunt cefalee, dureri de spate, dureri menstruale, dureri de dinţi, nevralgii, dureri reumatice şi musculare, durerea în formele uşoare de artrită, migrena, precum şi a febrei şi durerii asociate cu răceala comună. De asemenea, Nurofen Immedia Ultra 400 mg drajeuri scade inflamaţia şi prezintă efecte antipiretice în stările febrile.

5+ buc în stoc
4212 Lei
Product image

Adagin 400mg, Actavis, 10cpr

Adagin este utilizat pentru a calma durerile uşoare până la moderate, cum sunt durerea de cap, incluzând migrena, durerea de dinţi, durerea menstruală şi a reduce febra.

5+ buc în stoc
1634 Lei
Product image

Trachisan Engelhard Arzneimittel, 20 cpr

Trachisan este un medicament pentru cavitatea bucala si faringiana

5+ buc în stoc
2444 Lei
Product image

Aspirin 500mg-drj x 20-Bayer SRL

Aspirin este utilizat pentru tratamentul simptomatic al febrei şi/sau durerii de intensitate uşoară până la moderată, cum sunt durerea de cap, sindromul gripal, durerea dentară, durerea musculară.

2 buc în stoc
1729 Lei
Product image

Caffetin, Alkaloid, 12cpr

Tratamentul simptomatic al durerii de intensitate slabă-moderată: cefalee, migrenă, durere dentară, durere menstruală, durere postoperatorie şi posttraumatică, mialgie şi artralgie.

3 buc în stoc
1398 Lei
Product image

Paduden 200 mg, Terapia, 10cps

Paduden 200 mg este indicat pentru ameliorarea durerilor şi inflamaţiilor din anumite boli reumatismale, tratamentul unor afecţiuni dureroase cum sunt dureri de cap, migrenă,dureri dentare, dismenoree, dureri la nivelul oaselor, articulaţiilor şi dureri musculare (tendinite, bursite, luxaţii, entorse), tratmentul simptomatic al febrei.

4 buc în stoc
816 Lei
Product image

Gripovit MAXC Vitamina C 850mg fara zahar, Zdrovit, 10 plicuri

Gripovit Max C fără zahăr crește vitalitatea și nivelul de energie al organismului, fiind suport în stările de răceală și gripă.

5+ buc în stoc
1765 Lei
Product image

Sirop de nalba,cimbru ,propolis, Elidor, 200 ml

Supliment alimentar, tuse, bronsita, laringita, enterocolita, antibacterian, antiviral, energizant.

5+ buc în stoc
1356 Lei
Product image

Oscillococcinum 1g x 30doze-Lab. Boiron

Medicament homeopatic utilizat in mod traditional pentru tratamentul starilor gripale.

5+ buc în stoc
10020 Lei
Product image

Aspirin plus C 400mg, Bayer, 10cpr efervescente

Este utilizat şi pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

4 buc în stoc
1653 Lei
Product image

Antinevralgic P, Sanofi, 20cpr

Antinevralgic P este indicat pentru tratamentul simptomatic, de scurtă durată, al durerilor de intensitate uşoară până la moderată, cu diferite localizări: dureri de cap, migrenă, nevralgii, dureri de dinţi, dureri ale muşchilor sau articulaţiilor, dureri după intervenţii chirurgicale.

5+ buc în stoc
1333 Lei
Product image

Nurofen Immedia Ultra 400mg, 12 drajeuri

Nurofen Immedia Ultra 400 mg drajeuri este conceput pentru calmarea simptomatică a durerilor uşoare până la moderate, cum sunt cefalee, dureri de spate, dureri menstruale, dureri de dinţi, nevralgii, dureri reumatice şi musculare, durerea în formele uşoare de artrită, migrena, precum şi a febrei şi durerii asociate cu răceala comună. De asemenea, Nurofen Immedia Ultra 400 mg drajeuri scade inflamaţia şi prezintă efecte antipiretice în stările febrile.

5+ buc în stoc
2276 Lei
Expiration date: 31. 7. 2023
Product image

Aspirin plus C 400mg, Bayer, 20cpr efervescente

Este utilizat şi pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

5+ buc în stoc
3021 Lei
Product image

Faringosept 10 mg, Terapia, 10cpr

Faringosept 10 mg se utilizează la adulţi, adolescenţi şi copii cu vârsta peste 14 ani ca adjuvant în infecţii acute cu poartă de intrare sau localizare la nivelul cavităţii bucale şi faringelui: gingivite, faringite, amigdalite şi după amigdalectomie (îndepărtarea amigdalelor pe cale chirurgicală).

4 buc în stoc
1270 Lei
Product image

Oscillococcinum , Boiron, 6 doze

Medicament homeopatic utilizat in mod traditional pentru tratamentul starilor gripale.

3 buc în stoc
2085 Lei
Product image

Nurofen plus 200mg, Reckitt Benckisen, 24cpr

Nurofen Plus este indicat pentru calmarea durerilor de cap, menstruale, dentare, ale spatelui, reumatice, musculare, în migrenă şi nevralgii, reducerea febrei şi simptomelor din răceală şi gripă.

4 buc în stoc
4180 Lei
Product image

Propolis C răceală și gripă pentru copii, 8 plicuri

Propolis C Răceală și Gripă Kids 8 plicuri ajută organismul în lupta cu răceala și gripă.

5+ buc în stoc
1206 Lei
Product image

GLAXO SMITHKLINE Orofar, 24cpr

Orofar contine un antiseptic si un anestezic local. Este utilizat pentru a trata infectiile bucale (cum sunt stomatite, gingivite), ale gatului, laringiene si ulcerele bucale (aftele). De asemenea, se poate utiliza in amigdalite.

2 buc în stoc
2323 Lei
Product image

Nurofen 200mg, Reckitt Benkiser, 12 drajeuri

Nurofen 200 mg este indicat în tratamentul migrenei, durerilor de cap, de spate, dentare, nevralgiilor, durerilor menstruale, reumatice şi musculare, reducerea febrei şi simptomelor din răceală şi gripă.

1 buc în stoc
1883 Lei
Product image

Paduden Rapid Forte 400mg, Terapia, 10cpr

PADUDEN Rapid Forte este folosit pentru tratamentul simptomatic pe termen scurt pentru:  dureri ușoare până la moderate cum sunt dureri de cap, migrene, dureri dentare, dismenoree, dureri musculare, dureri dorsale, dureri reumatice,  febră,  febrilitate și simptome de răceală și gripă.

3 buc în stoc
1592 Lei
Product image

Aspirin plus C forte 800mg/480mg, Bayer, 10cpr efervescente

ASPIRIN PLUS C FORTE este utilizat: ∙ pentru tratamentul simptomatic al durerilor uşoare până la moderate, cum sunt, dureri de cap, dureri de dinți, dureri menstruale; ∙ pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

1 buc în stoc
2807 Lei
Product image

Homeogene 9, Boiron, 60cpr

Homeogene 9 este un medicament homeopatic care conţine o asociere de compuşi în diluţii homeopatice, fiind utilizat ca adjuvant în tratamentul durerilor faringiene, laringitei şi răguşelii (disfoniei).

1 buc în stoc
2294 Lei
Product image

Ibuvalen Flu 200 mg/30 mg, Polisano, 20 cpr

Ibuvalen Flu este un medicament din grupa farmacoterapeutică: decongestionante nazale de uz sistemic, simpatomimetice, pseudoefedrină în combinaţii.

3 buc în stoc
1914 Lei
Product image

Pararemin, Polisano, 10 comprimate

Pararemin este utilizat de catre adulti, adolescenti si copii cu varsta mai mare de 12 ani pentru: - tratamentul simptomatic al durerilor usoare si medii cu diferite localizari, precum dureri de cap, de dinti, in caz de menstruatie dureroasa, durere reumatica. - tratamentul durerii si febrei asociate cu raceala si gripa.

2 buc în stoc
1658 Lei
Expiration date: 30. 6. 2023

Zdrovit Salviasept® KIDS tuse*12 cpr. moi de supt

Recomandat pentru ameliorarea tusei si reducerea frecventei acesteia la copii, ca adjuvant in facilitarea expectoratiei, persoanelor care sufera de uscaciunea mucoasei bucale.

5+ buc în stoc
1911 Lei1720 Lei
Product image

Revigrip Sinus, Solacium, 20 cpr

Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

În stoc furnizor
1113 Lei
Mergi sus

Produsele din categoria Durere în gât sunt sortate pentru tine după Nr. review-uri. Aruncă o privire la produsele din categoria Durere în gât ordonate după Preț crescător. Categoria Durere în gât este sortată pentru tine după Preț descrescător.