Afecțiuni respiratorii (48 produse)

Product image

Paracetamol 500mg, Zentiva, 20cpr

Paracetamol Zentiva este indicat în tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară până la moderată, cu diferite localizări (dureri de cap, dureri în gât, dureri de dinţi, dureri asociate răcelii şi gripei, dureri ale muşchilor sau articulaţiilor sau în caz de menstruaţie dureroasă) şi tratamentul simptomatic al febrei.

5+ buc în stoc
450 Lei
Product image

Parasinus, GSK, 20cpr

PARASINUS este un decongestionant nazal de uz sistemic PARASINUS este indicat în: - profilaxia şi tratamentul rinitelor alergice şi vasomotorii şi pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, cefaleei şi durerilor musculare).

5+ buc în stoc
15 Lei
Product image

Ibuvalen Duo 200 mg/12,8 mg, Polisano, 20 comprimate filmate

Ibuvalen Duo (conţine codeină) poate fi utilizat o perioadă scurtă de timp la pacienții cu vârsta de peste 12 ani, pentru ameliorarea durerilor moderate, care nu sunt ameliorate de alte analgezice, cum sunt paracetamolul, acidul acetilsalicilic sau ibuprofenul, administrate singure, aşa cum sunt:  Migrena, cefaleea, nevralgia;  Durerea menstruală, dentară, durerea de spate, reumatică şi musculară. Ibuvalen Duo poate fi utilizat pentru reducerea febrei și a simptomelor din răceală și gripă.

5+ buc în stoc
1886 Lei
Product image

Paracetamol pentru copii 125mg, 6 supozitoare, Antibiotice SA

Este folosit pentru a reduce durerile de intensitate usoara sau moderata si febra.

5+ buc în stoc
1245 Lei
Product image

Aspirin 500mg-drj x 20-Bayer SRL

Aspirin este utilizat pentru tratamentul simptomatic al febrei şi/sau durerii de intensitate uşoară până la moderată, cum sunt durerea de cap, sindromul gripal, durerea dentară, durerea musculară.

2 buc în stoc
1729 Lei
Product image

Antinevralgic Forte, Sanofi, 20cpr

Antinevralgic Forte este un analgezic, reduce febra si este un medicament cu efect antiinflamator (antiinflamator nesteroidian/analgezic).

5+ buc în stoc
1730 Lei
Product image

Caffetin, Alkaloid, 12cpr

Tratamentul simptomatic al durerii de intensitate slabă-moderată: cefalee, migrenă, durere dentară, durere menstruală, durere postoperatorie şi posttraumatică, mialgie şi artralgie.

3 buc în stoc
1398 Lei
Product image

Oscillococcinum 1g x 30doze-Lab. Boiron

Medicament homeopatic utilizat in mod traditional pentru tratamentul starilor gripale.

5+ buc în stoc
10020 Lei
Product image

Aspirin plus C 400mg, Bayer, 10cpr efervescente

Este utilizat şi pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

3 buc în stoc
1653 Lei
Product image

Claritine 10mg, Schering Plough Labo, 10cpr

Claritine ameliorează simptomele asociate rinitei alergice (de exemplu, febra fânului), cum ar fi strănutul, hipersecreţia sau mâncărimea la nivelul nasului, usturimea sau mâncărimea la nivelul ochilor.

2 buc în stoc
2234 Lei
Product image

Faringosept 10 mg, Terapia, 10cpr

Faringosept 10 mg se utilizează la adulţi, adolescenţi şi copii cu vârsta peste 14 ani ca adjuvant în infecţii acute cu poartă de intrare sau localizare la nivelul cavităţii bucale şi faringelui: gingivite, faringite, amigdalite şi după amigdalectomie (îndepărtarea amigdalelor pe cale chirurgicală).

4 buc în stoc
1270 Lei
Product image

Oscillococcinum , Boiron, 6 doze

Medicament homeopatic utilizat in mod traditional pentru tratamentul starilor gripale.

3 buc în stoc
2085 Lei
Product image

Nurofen plus 200mg, Reckitt Benckisen, 24cpr

Nurofen Plus este indicat pentru calmarea durerilor de cap, menstruale, dentare, ale spatelui, reumatice, musculare, în migrenă şi nevralgii, reducerea febrei şi simptomelor din răceală şi gripă.

4 buc în stoc
4180 Lei
Product image

Aspirin plus C 400mg, Bayer, 20cpr efervescente

Este utilizat şi pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

5+ buc în stoc
3021 Lei
Product image

BRONCHIPRET TP, 20 COMPRIMATE FILMATE

Se utilizeaza pentru tratamentul bronsitei acute, tusei si racelii caracterizate prin congestie (inflamatie) excesiva a mucoasei cailor respiratorii.

4 buc în stoc
3453 Lei
Product image

GLAXO SMITHKLINE Orofar, 24cpr

Orofar contine un antiseptic si un anestezic local. Este utilizat pentru a trata infectiile bucale (cum sunt stomatite, gingivite), ale gatului, laringiene si ulcerele bucale (aftele). De asemenea, se poate utiliza in amigdalite.

2 buc în stoc
2323 Lei
Product image

Spray nazal Rhinxyl HA pentru adulți 1 mg/ml, Terapia, 10 ml

RHINXYL HA 1 mg/ml spray nazal, soluție aparține unui grup de medicamente pentru tratamentul bolilor nasului, numite simpatomimetice.

2 buc în stoc
1596 Lei
Product image

Hexoraletten N, Johnson&Johnson, 20 pastile

Hexoraletten N se folosește pentru reducerea temporară a numărului de bacterii din cavitatea bucală și gât, în cazul durerilor de gât, inflamațiilor cavității bucale și a gingiilor.

1 buc în stoc
3103 Lei
Product image

Hyper-Astm, Hypericum, 60 cps

Supliment alimentar cu rol adjuvant în protejarea și refacerea căilor respiratorii.

2 buc în stoc
2445 Lei
Product image

Aspirin plus C forte 800mg/480mg, Bayer, 10cpr efervescente

ASPIRIN PLUS C FORTE este utilizat: ∙ pentru tratamentul simptomatic al durerilor uşoare până la moderate, cum sunt, dureri de cap, dureri de dinți, dureri menstruale; ∙ pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

1 buc în stoc
2807 Lei
Product image

Paduden Raceala si Gripa 200 mg/30 mg, 10 comprimate

PADUDEN Raceala si Gripa se recomanda pentru tratarea simptomelor asociate cu gripa sau raceala, precum: dureri musculare, articulare, dureri de cap, febra, însotite de congestie nazala (sinuzite, rinosinuzite).

1 buc în stoc
1073 Lei
Product image

AMBROXOL BIOFARM 15MG/5ML SIROP 100ML

Ambroxol Biofarm este utilizat în boli pulmonare şi ale bronhiilor în care se formează mucus vâscos. Mucusul vâscos devine mai fluid cu ajutorul Ambroxol Biofarm şi poate fi eliminat mai uşor prin tuse.

1 buc în stoc
968 Lei
Product image

Pararemin, Polisano, 10 comprimate

Pararemin este utilizat de catre adulti, adolescenti si copii cu varsta mai mare de 12 ani pentru: - tratamentul simptomatic al durerilor usoare si medii cu diferite localizari, precum dureri de cap, de dinti, in caz de menstruatie dureroasa, durere reumatica. - tratamentul durerii si febrei asociate cu raceala si gripa.

2 buc în stoc
1658 Lei
Expiration date: 30. 6. 2023
Product image

NOSTAMINE PICATURI*10ML

Nostamine este utilizat pentru ameliorarea simptomelor de congestie nazală, datorată răcelilor comune, sinuzitelor, febrei fânului şi altor alergii ale tractului respirator superior şi pentru tratamentul alergiilor oculare şi iritații minore ale ochilor.

2 buc în stoc
2084 Lei
Product image

TantumGrip cu gust de portocala 600 mg/10 mg, 10 plicuri, Angelini

TANTUMGRIP cu gust de portocale 600 mg 10 plicuri conține o combinație de ingrediente care sunt eficiente în ameliorarea simptomelor asociate cu răceala și gripa, incluzând ameliorarea durerilor asociate, a durerii în gât, a durerii de cap, congestiei nazale și scăderea temperaturii.

5+ buc în stoc
2433 Lei
Product image

Cordyang, Yong Kang, 10 fiole x 10 ml

Cordyceps Sinensis este utilizat în medicină tradițională chineză de mii de ani pentru efectele sale benefice asupra organismului.

1 buc în stoc
1576 Lei
Product image

Spray nazal Olynth pentru copii 0,5 mg/ml, 10ml

Medicamentul este utilizat pentru tratamentul de scurtă durată al congestiei nazale însoţite de secreţii nazale, asociate cu răceala sau sinuzita.

2 buc în stoc
1912 Lei
Product image

Ambroxol Vim 30 mg, 20cpr

Ambroxol Vim Spectrum 30 mg, comprimate este un medicament care mareste secretia de mucus din caile respiratorii, calmeaza tusea si usureaza expectoratia.

În stoc furnizor
622 Lei
Product image

AMBROXOL sirop X 100 ml

AMBROXOL EGIS SIROP este indicat ca terapie secretolitică: în afecţiuni bronhopulmonare cronice asociate cu secreţie anormală de mucus şi afectare a transportului mucusului; în afecţiuni bronşice acute şi episoade acute ale bronhopneumopatiei cronice; astm bronşic, bronşiectazie, sinuzite. De asemenea, AMBROXOL EGIS SIROP este indicat pre- şi post-operator în afecţiunile cu risc de complicaţii pulmonare.

În stoc furnizor
795 Lei
Product image

Panadol Extra, GSK, 12cpr

Panadol Extra este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată.Panadol Extra calmează rapid şi eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinţi, inclusiv cele apărute după efectuarea unor proceduri stomatologice/extracţii dentare, durerile musculare, durerile menstruale, nevralgiile, durerile articulare - inclusiv cele din artroză şi boli reumatice, durerile în gât, febra şi durerea postvaccinală.

 
1654 Lei
Product image

Solutie pentru gargarisme 1,5 mg/ml Tantum Verde, 240ml

Tantum Verde, solutie pentru gargarisme, este indicat, de asemenea, in stomatologie dupa extractii dentare.

1 buc în stoc
3805 Lei
Product image

Homeogene 9, Boiron, 60cpr

Homeogene 9 este un medicament homeopatic care conţine o asociere de compuşi în diluţii homeopatice, fiind utilizat ca adjuvant în tratamentul durerilor faringiene, laringitei şi răguşelii (disfoniei).

1 buc în stoc
2294 Lei
Product image

Drill Clasic x 24-Lab.Pierre Fabre

Acest medicament este recomandat în cazul inflamaţiei mucoasei oro-faringiene fără febră, a aftelor sau în cazul altor leziuni ale mucoasei bucale.

2 buc în stoc
3236 Lei
Product image

Spray Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml, Biofarm, 10ml

Este utilizat pentru decongestionarea mucoasei nazale în răceală şi gripă, rinite vasomotorii şi rinite alergice. Poate fi utilizat în tratamentul infecţiilor urechii pentru a ajuta la decongestionarea mucoasei nazo-faringiene.

În stoc furnizor
1975 Lei
Product image

Bromhexin 8 mg, Labormed, 20 cpr

Bromhexin Labormed este indicat în afecţiunile acute şi cronice ale tractului respirator, însoţite de secreţii vâscoase.

 
450 Lei
Product image

AFRIN MENTOL 0,5 mg/ml spray nazal X 15 ml

Afrin este utilizat pentru ameliorarea simptomelor de congestie nazală cauzată de rinita alergică, răceală şi sinuzită. Se administrează la fiecare 12 ore. Substanţa activă este clorhidratul de oximetazolină.

În stoc furnizor
1677 Lei
Mergi sus

Produsele din categoria Afecțiuni respiratorii sunt sortate pentru tine după Nr. review-uri. Categoria Afecțiuni respiratorii este sortată pentru tine după Preț descrescător. Categoria Afecțiuni respiratorii este sortată pentru tine în funcție După popularitate.